Oynamadı taraftar isyan etti, oynadı beklenen patlamayı yapamadı. Kiraya verildi, gitti geldi yine olmadı. Sanki bu sefer vazgeçildi. Gidişine taraftarda ses çıkaramadı, sessiz sedasız Sion’a transfer oldu. Peki; kendinize hiç sordunuz mu sürekli 11’de olsaydı, Hoca üstüne titreseydi çok farklı olur muydu diye. İşte karşınızda “48-Salih UÇAN”. Elimizin altında Football Manager 2017 varken, gelin bu sorunun cevabını birlikte bulalım.

Football Manager 2017’de yeni bir kariyer ile karşınızdayım. Bu serüvene başlamadan önce sıradan kariyerlerin biraz dışına çıkıp, gelin Fenerbahçe kariyeri içerisinde “SALİH EFSANESİ” yaratalım. O kıvırcık saçlı çocuk büyüdükçe, Fenerbahçe de büyüyecek. Kaderimizi bağladım Salih, ya beraber başaracağız ya da beraber unutulacağız. Biz hazırız, sezon başlasın.

Ersun Yanal sonrası Fenerbahçe 2 kötü sezon geçirmiş, takımın özgüveni azalmış, başkan kontrolden çıkmış, kısaca camia olarak yıpranmış bir Fenerbahçe vardı. Eski defterleri açmadan, amacım sezona hızlı ve moralli bir giriş yapmak.Sadece 31 yaşında olmam, basına oldukça malzeme konusu oldu. RVP, Volkan Demirel gibi benden büyük oyuncularımın olması ilgilerini çekti. Soyunma odasında otoriterimi sorgulatmam. Umarım hiçbir oyuncum beni sınamaz.

Sezona başlarken kadrom;UEFA’nın sopası olan FFP gereği kadromda revizyona gitmeme kararı aldım. Teklif gelmedikçe oyuncu satmayıp, yeni oyuncu da almayacağım. Bu sezon tek hedefim ŞAMPİYONLUK, Avrupa’yı ve Türkiye Kupası’nı ikinci planda tutacağım.

Sezon başı Salih UÇAN;FM14 ve FM15’in en önde gelen wonderkid’lerinden Salih, 22 yaşına gelmiş bile. Kendisini “OOS Oyun Kurucu – Hücum” rolünde kullanmayı planlıyorum. Bireysel antrenmanlara da “Topsuz Oyun” antrenmanları ile başladık. Bu şekilde kendine boş alanlar yaratarak daha çok topla buluşacaktır. Bunun da kendisine asist ve gol olarak dönmesini umuyorum.

Fikstüre göz atacak olursak bir sürpriz bizi bekliyor… Ligin son maçında Beşiktaş ile Şükrü Saraçoğlu’nda karşılaşacağız.Sezon başı hazırlık maçlarının sayısını olabildiğince arttırdım ki, takımın taktiğe uyumu artsın. Kariyerlerimde en sevmediğim konu sezonu eleme maçları ile açmak. Hele ki Şampiyonlar Ligi ön elemeleri.

Taktiğim;Sezon başında, fazla taktiksel talimat vermekten çekinirim. Basit bir taktiğin, taktiğe yatkınlık ve uyumu arttırdığını düşünürüm. Hazırlık maçlarından sonra taktiğimizi gerekirse gözden geçiririz.

Salih Uçan için kişisel taktikler belirledim. Bu sayede oyunda ne yapması gerektiği daha belirgin olacak ve yapabilirse takıma katkısı artacak.Antrenör kadromda iki değişikliğe gittim, Zeki Murat Göle yerine; Phil CannonGökhan Güldağ yerine; Nemanja Vidic’i getirdim.Sezon öncesi takım antrenmanlarını, hazırlık kampı boyunca “Taktiksel Çalışma – Yüksek” şeklinde yaptırdım.

Diğer Sayfaya Geçmek İçin Aşağıdaki Sayfa Yönlendirmelerini Kullanabilirsiniz veya Buraya Tıklayarak 2.Sayfaya Geçebilirsiniz.