Football Manager 2018 kariyer hikayelerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İşte Wigan Athletic ile büyük hayaller peşinde koştuğumuz kariyerimizin 2.bölümü. 

İlk bölümümüzde sizlere Wigan Athletic kulübünü kısa bir tanıtımını yaptıktan sonra sezon başı hazırlıklarımızı ve transferlerimiz hakkında bilgi vermiştik. Şimdi sıra geldi hazırlık maçlarımıza ve ligdeki serüvenimize. Yazıya devam etmeden Wigan Athletic kariyerimizin 1. bölümü yani sezon öncesi hazırlıklarımızı okumak isteyenleri şöyle alalım

FM 2018 Wigan Athletic Kariyeri – Sezon Öncesi Hazırlıkları İçin Tıklayın

Evet ilk etapta hazırlık maçlarıyla takımımıza taktiğimizi ve oyun tarzımızı benimsetmeye çalışacağız. Özellikle 4-2-2-2 taktiğini benimsetmeye çalışacağım daha sonra 4-3-3 taktiği takımımız için kapalı savunmaları ve evimizdeki maçlarda rakibi bunaltmamız için gerekli olacaktır. Hazırlık maçlarımıza başlıyoruz.

Hazırlık maçlarında genelde kolay rakipleri seçtim çünkü taktiği benimsetmemde zor rakiplerin önüme taş koyabileceğinden korktum açıkçası. J Hazırlık maçlarında gayet başarılı bir performans göstererek lig maçları için moral buluyoruz. İlk lig maçımıza deplasmanda Milton Keynes Donk takımıyla yapıyoruz ve zor da olsa 3-2 galip gelmesini biliyoruz. Lig kupası maçlarında da  hedefimiz gittiğimiz yere kadar gitmek olacak sürpriz peşinde olacağız ama kadro çok geniş olmadığından pek bir ümidim yok açıkçası.

İlk lig kupası maçında da Oldham’ı deplasmanda 4-2 yenerek bir üst tura uzanıyoruz. Ligde ilk 6 maçta seri şekilde galibiyet alıyoruz ve beklentileri ilk 6 hafta da karşılıyoruz fakat 7. Haftada Shrewsbury karşısında ilk mağlubiyeti tatmış oluyoruz. Daha sonra sürpriz şekilde Stoke City’yi lig kupasında mağlup ediyoruz ligde de inişli çıkışlı bir grafiğe giriyoruz ve lig kupası 3. Turda Swansea’ye 3-0 yenilmekten kurtulamıyoruz.

Ligde 15 maç yenilgisiz bir seri yakalıyoruz arada yaptığımız Checkatrade ve FA Cup’ta da galibiyetlerimize devam ediyoruz. Hedefimiz 2018 yılına lider girmek. Fakat Aralık ayının 2. ve 3. haftası bizim için pek iyi geçmiyor ve arka arkaya 2 yenilgi alıyoruz. Sonuçta puan farkı istediğimiz seviyede olmasak ta ligin ilk yarısını zirvede bitirebildik.

Sezonun 2. Yarısına biraz tutuk başlıyoruz sanırım bazı oyuncular ile yaşadığım problemlerden dolayı ileri ki maçlarda da sıkıntı yaşayacağıma benziyor.

Checkatrade Cup’ta hedefimize emin adımlar ile ilerlesek de lig bizim için zorlu geçeceğe benziyor. Martın ilk 2 haftasına kadar hem alt lig kupamızda hem lig de normal tempoda bir galibiyet grafiği yakaladık.

Fakat benim lig bitmeden bazı oyuncular ile yolları ayırmak istemem bazı futbolcuların siniri bozmuş olacak ligin son 10 maçı özellikle de son 5 maçında aldığımız berbat sonuçlar bizi neredeyse 3.lüğe kadar düşürecekti. Peterborough’nunda bizden farksız sonuçlar alması bizim kolay bir şekilde Championship’e yükselecekken işleri zora sokmamıza neden oldu. Bunun dışında Checkatrade Kupasını müzemize götürmeyi başarsak ta ligin 2. yarısındaki performansımızdan hiç memnun kalmadığımı eklemem lazım.

İyisi ile kötüsü ile Championship’e tekrardan yükselmek bana, yönetime ve taraftarlarımıza moral verdi. Sizlere kariyerimizin ilk sezonundan ufak istatistikleri paylaşarak Championship’teki sezonumuzda tekrardan görüşmek dileğiyle şimdilik kısa ara veriyoruz. Umarız Championship’ten de kısa bir süre sonra Premier Lig’e yükselmeyi sizler ile kutlarız.