Championship Manager ve Football Manager serisine gönül vermiş, “Bir oyundan çok daha fazlası” mottosuyla uykusuz gecelerini menajerlik ile süsleyenler arasından bir çılgın son dönemde sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında yerini aldı. Championship Manager 01/02’de yönettiğini takımı tesislerini ziyaret etmek için yaklaşık 20 bin km yolculuk yapmayı kafasına koyan Çinli Huang Wenbin’in hikayesi ile sizlerleyiz.

Menajerlik sevdasına gönül vermiş oyuncuların önünde çoğunlukla iki kariyer seçeneği vardır;

  1. Bütçe sıkıntısı olmayan bir takım ile kariyer yapıp yıldızlar topluluğu oluşturmak
  2. Düşük bütçeli takım alıp kanser olmak 🙂 / Amatörden takım alıp şampiyonlar ligi şampiyonluğu kovalamak

Çinli Huang Wenbin’de bu seçeneklerden, düşük bütçeli takım alıp kanser moduna girme veya amatörden takım alıp şampiyonlar ligi şampiyonu olmak için uykusuz geceleri birbirine katan” kariyer seçeneğini seçmiş ve bir maceraya atılmış. (Özelilkle amatörden takım alıp şampiyon ligi şampiyonu yaparak taçlandırdığınız bir kariyer sonrası o kariyerin save dosyasını silmeye kıyamama durumunu hepimiz yaşamışızdır.) Huang Wenbin İngiltere’in amatör lig takımlarından Runcorn FC kariyeri ile yaşadığı duygusal bağ onu 15 yıl sonra 20 bin km yolu göze almasına neden olmuş.

Championship Manager 01/02’de İngiltere’nin Runcorn Linnets takımı ile UEFA Kupası, UEFA Süper Kupa ve Premier Lig şampiyonluğuna kadar giden bir kariyere imza atan Huang Wenbin’in Runcorn sevdası bu kariyer sonrası o kadar büyümüş ki Çin’in Xiamen kentinden Liverpool’a Millbank Linnets Stadyumuna onu yıllar sonra sürüklemiş.

Championship Manager 01/02’de Runcorn kariyeri yaptığında 22 yaşında olan Huang Wenbin, 37 yaşında eşi ve iki çocuğunu da yanına alarak Runcorn tesislerini ziyarete gidiyor. Daha önce iletişim kurduğu ve CM kariyeri hakkında bilgi verdiği Runcorn kulüp başkanının bizzat karşıladığı ve tesisleri gezdirdiği Huang Wenbin, CM sevdasınında çıtayı bir tık daha yukarıya taşıyarak Championship Manager/ Football Manager’ın bir oyundan çok daha fazlası olduğunu bir kere daha ortaya koydu.

** Championship Manager 01/02 ile nostalji yapmak isteyenler buradan oyunu ücretsiz indirerek efsane oyunun tadını bir kere daha hissedebilirsiniz. Hatta isterseniz Championship Manager 01/02’inin güncel transfer yaması da buradaki haberimizde sizleri bekliyor.