FM 18’in içimizi ısıtan şu ilk günlerinde, siz değerli okuyucularımız için; Sırp genç yetenekleri kaleme alıyoruz. Uzun bir sakatlık dönemimin ardından güzel bir yazıyla tekrar sizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşarken;yazımıza başlamadan önce belirtmek istediğim iki şey var.       

1-)İncelemeler Beşiktaş takımı baz alınarak yapılmıştır.

2-)İsimlerin yanındaki sayılar oyuna yeni eklenen oyuncu potansiyel verileridir. Şimdiden keyifli ve güzel kariyerler diliyoruz.

1-)Filip Stuparevic       84

İlk bakışta özelliklerinin düşük gibi gözükmesi sakın sizi aldatmasın daha 16 yaşında kendisi.Ne istediğini bilen usta ellerde doğru bir gelişme süreci ve forma şansı bulursa yıldız bir golcüye dönüşmesi içten bile değil.Ona bir şans verin…Ne de olsa sudan ucuz 🙂

2-)Sasa Lukic       79

Torino’nun 2016/17 sezonunda Partizan takımından kadrosuna kattığı oyuncu 21 yaşında ve Levantede kiralık olarak boy gösteriyor.Kendisi ilk etapta almak mümkün olmasa da ileri vadede takip etmeye değer bir isim.

3-)Veljko Nikolic       72

Sırada ki oyuncumuz Kızılyıldızın gözbebeği Nikolic. Yetiştirdiği sayısız oyuncu ile futbol dünyasına damgasını vurmuş,Yugoslav ekolünün Şampiyon kulüpler kupasını kaldırmış bir devi Kızılyıldız.Nikolicin en önemli referansı da bu.Şimdi ihtiyacı olan şey ise ona inanıp biraz zaman vermeniz.

4-)Dominik Dinga       66

Bir süre takipte kalınıp uygun bir fiyata alınması gereken bir oyuncu Dinga.Çok üst düzey bir donanıma sahip olmasa da orta halli takımların mutlaka gelecek planlarına dahil etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

5-)Njegos Petrovic       66

Ortasaha göbek,ofansif ortasaha ve sağ kanat rolü için eğitime uygun olan oyuncu ortalamanın üzerinde bir potansiyel taşıyor.En önemli ve göze batan özelliği teknik olan Petrovic doğru antrenman programı ile ideal bir kanat oyuncusuna dönüşebilir.

6-)Sava Radic       65

Düşük bütçeli takımlara ilaç gibi gelebilecek bir oyuncu ile devam ediyoruz yazımıza.Gerçekten ona bir-iki sezon sabreder ve sağlam bir antrenman uygularsanız uzun seneler sağbek ihtiyacınızı karşılayacaktır.

7-)Vukasin Jovanovic       64

İnanın bana stoperi gözünden tanırım :)) Biraz fiziki bir eksikliği olan oyuncu henüz genç.Doğru hocaların elinde düzenli forma şansı bulursa taş gibi bir savunmacı olacaktır…

8-)Luka Adzic       64

Kendisi bizzat tarafımızca denenmiş bir oyuncudur. Her iki kanat ve forvet arkasında oynayabilen oyuncu henüz 18 yaşında ve gelişime aç.Orta halli takımların yükünü taşıyabilecek yıldızı olabilecek bir potansiyele sahip kendisi…

9-)Erhan Maasovic       63

Club Brugge onda bir cevher görmüş olsa gerekk ki kadrosuna katmış.Kendisini fm 16 dan beri takip ettiğimizi söylemek isterim.Gerçekten önemli bir potansiyel ve beklentileri karşılıksız bırakmayan bir oyuncu.

10-)Dusan Vlahovic       63

Sırada ki oyuncumuz bir forvet.Sırp forvet deyince akla gelen ilk şey hedef adam rolüdür heralde. Kendisi henüz 17 yaşında ve ciddi bir potansiyele sahip.Hava toplarındaki etkinliği ve güçlü fiziği ile dikkat çeken Vlahovic takip edilmesi gereken bir cevher.

Dikkat çekici diğer Sırp gençler

  1. Luka Ilic     60
  2. Boris Rdunovic    62
  3. Filip Manojlovic    57
  4. Srdjan Babic     56
  5. Milan Gajic    53
  6. Dejan Joveljic    54
  7. Nikola Milenkovic    54