Football Manager serinin en büyük eksikliklerinden bir tanesi hiç süphesiz oyuna ilk giriş yaptığımızda karşımıza çıkan takım logolarının olmaması. Sigames’in lisans konusunda anlaşma yaptığı takım ve oyuncular hariç Football Manager 2018’de logo ve oyuncu profil fotoğrafları yer almaması görsellik açısında büyük eksiklik fakat her sene olduğu gibi bu sene de bu sorunu yamalarla çözmeye devam ediyoruz. İşte Football Manager serisinin olmazsa olmazı olarak değerlendirdiğimiz logo yamalarından TCMLogos ekibinin hazırladığı FM 2018 TCM Logo paketinin kurulum detayları.

Logo paketinin kurulum detaylarına geçmeden önce özellikle sosyal medya hesaplarımızdan gelen sorulara cevap verelim.

1)“Football Manager 2018’nin full sürümünde/ beta sürümünde logolar neden yok?”

Football Manager 2018’de sadece Sport Interactive’in lisans ödemesi yapmış olduğu/ ünlü oyuncuların profil fotoğrafları ve bazı takımların logoları oyunda yer alıyor. Diğer takımların logolarını oyunda görmek için kesinlikle logo paketi yüklemeniz gerekiyor.

2) FM 2016 ve FM 2017 için indirdiğim logo paketlerini FM 2018’de kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. FM 2016 ve FM 2017 için indirmiş olduğunuz logo paketlerini aşağıda kurulum detaylarını paylaşmış olduğumuz klasöre kopyaladığınızda logo paketiniz FM 2018’de çalışacaktır.

Football Manager 2018 logo paketleriyle alakalı gelen sorulara kısa bir göz attıktan sonra FM 2018 TCM Logo Paketinin detaylarına geçelim.

Yaklaşık 25 bin 500 logonun yer aldığı yama Football Manager 2018’de işini tam anlamıyla görmeyecektir gibi duruyor. TCM ekibi tarafından sürekli güncel tutulması için çalışma gerçekleştirilmiş olsa da Metalik logo ve Standart logo paketlerine göre daha az sayıda kulüp ve organizasyonun

Logo paketinde;

  • Afrika : 1349 kulüp, 197 turnuva logosu
  • Asya : 3060 kulüp, 596 turnuva logosu
  • Avrupa : 13220 kulüp, 1318 turnuva logosu
  • Güney Amerika : 2736 kulüp, 208 turnuva logosu
  • Kuzey Amerika : 1485 kulüp, 231 turnuva logosu
  • Antartika : 309 kulüp, 75 turnuva logosu

yer alıyor. Toplamda 25559 logonun yer aldığı yamanın toplam boyutu yaklaşık 1.00 GB

Sitemizdeki diğer logo paketlerine kesinlikle göz atmanızı öneriyoruz. Kota sorununuz yoksa FM 2018 için hazırlanan en büyük logo paketi olan Metalik Logo paketini yüklemeniz çok daha iyi olacaktır. Diğer logo paketlerini incelemek için buraya tıklayınız.

Football Manager 2018 TCM Logo Paketi Kurulum

1) Öncelikle indirmiş olduğunuz rar dosyasını klasöre çıkarınız.

2) Daha önce herhangi bir logo yaması indirip FM 2018’de kullanıyorsanız logo yamalarının çakışmaması için birini tercih etmelisiniz. Bu yüzden daha önce C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2018\graphics\faces klasörü içerisine attığınız diğer yüz yamasını silmenizi öneriyoruz. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2018\graphics\logos)

3) İndirmiş olduğunuz yüz paketininin klasörünü C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2018\graphics\logos içerisine kopyalayınız. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2018\graphics\logos)

4) Sports Interactive\Football Manager 2018 klasörü içerisinde graphics klasörü yoksa siz oluşturun. Graphics klasörünüz var ama içerisinde logos klasörü yoksa bu klasörü de siz oluşturmalısınız.

5) Football Manager 2018’ye giriş yapın ve Tercihler sekmesine tıklayın.

6) Tercihler bölümünden Arayüz sekmesine gidin.

7) Arayüz sayfasında “Sayfaların yüklenme süresini azaltmak için ön belleği kullanın” yanındaki tiki kaldırın ve “Tercihlerde yapılan değişiklikleri onayladıktan sonra temayı yenile” kısımlarının yanındaki tiki işaretleyin.

8) Arayüz sekmesindeki görünüm bölümünden “Geçici Dosyaları Temizle” butonuna basın.

6) Alt kısımda yer alan “Onayla” seçeneğini kullanın. Temanın yenilenmesi de çok önemli.

11) FM 2018 TCM Logo yaması oyunuza dahil edilmiştir. Güle güle kullanın.

Logo paketinin kaynadığı TCM ekibidir. TCM ekibine logoya eklemesini istediğiniz her detayı buradan iletebilirsiniz.

Not: Bu konuda çok fazla soru geldiği için Logo Paketi kayıtlı oyunda da kullanılabilir olduğunu belirtelim. Ayrıca orijinal oyunlarda da malum oyunlarda da logo paketi yukarıdaki kurulum adımları izlenerek kurulabilir.

Logo paketi indirmek için tıklayınız