fmsite-yuzpaketi-v4Football Manager 2016 ile alakalı sosyal medya hesaplarımızdan iletmiş olduğunuz görsellerde yüz paketlerinin, logo paketlerinin ve temaların olmadığını gördükçe FM 2016 ile alakalı grafik eklentileri ile alakalı paylaşımlarımıza hız verme kararı aldık. Football Manager serisinin olmazsa olmaz grafik eklentileri olarak değerlendirdiğimiz yüz paketlerinden Fmsite.com tarafından hazırlanan farklı görüntüsü ile dikkat çeken yüz paketi ile devam ediyoruz.

Football Manager 2016 Scope yüz paketinin detaylarına geçmeden önce sosyal medya hesaplarımızdan sürekli gelen sorulara cevap verelim.

1)“Football Manager 2016’nın full sürümün de oyuncu profil fotoğrafları neden yok?”

Football Manager 2016’da sadece Sport Interactive’in lisans ödemesi yapmış olduğu/ ünlü oyuncuların profil fotoğrafları oyunda yer alıyor. Diğer oyuncuların profil fotoğraflarını oyunda görmek için kesinlikle yüz paketi yüklemeniz gerekiyor.

2) FM 2014 ve FM 2015 için indirdiğim yüz paketlerini FM 2016’da kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. FM 2014 ve FM 2015 için indirmiş olduğunuz yüz paketlerini aşağıda kurulum detaylarını paylaşmış olduğumuz klasöre kopyaladığınızda yüz paketiniz FM 2016’da çalışacaktır.

Football Manager 2016 yüz paketleriyle alakalı gelen sorulara kısa bir göz attıktan sonra FM 2016 FMSite yüz yamasının detaylarına geçelim. 13 Kasım’da V4’ü çıkan yamanın toplam boyutu yaklaşık 10 GB. Toplamda 209 bin oyuncu ve personelin fotoğrafın yer aldığı yama gayet başarılı bir çalışma.

Oyuncu ve personellerin profil fotoğraflarını 10 parça link ile sunan yapımcı ikon paketini ve regen paketini iki farklı linkte sunmuş gözüküyor.[hana-code-insert name=’FMH_1′ /]

Part 1, Part 2, Part 3, Part 4, Part 5, Part 6, Part 7, Part 8, Part 9, Part 10

933 MB büyüklüğündeki ikon paketini indirmek için buraya tıklayınız.

26 MB büyüklüğündeki regen paketini indirmek için buraya tıklayınız.

fmsite-yuzpaketiFootball Manager 2016 FMSite Yüz Paketi Kurulum

1) Öncelikle indirmiş olduğunuz rar dosyasını klasöre çıkarınız. (Paylaşmış olduğumuz linklerde karşınıza bir kaç indirme seçeneği gelecektir. Bu seçenekler arasından “Tarayıcınız üzerinden indirin” seçeneğini seçmeniz linkin doğru bir şekilde inmesi için önemlidir.)

2) Daha önce herhangi bir yüz yaması indirip FM 2016’te kullanıyorsanız yüz yamalarının çakışmaması için birini tercih etmelisiniz. Bu yüzden daha önce C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\graphics\faces klasörü içerisine attığınız diğer yüz yamasını silmenizi öneriyoruz. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2016\graphics\faces)

3) İndirmiş olduğunuz yüz paketininin klasörünü C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\graphics\faces içerisine kopyalayınız. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2016\graphics\faces)

4) Sports Interactive\Football Manager 2016 klasörü içerisinde graphics klasörü yoksa siz oluşturun. Graphics klasörünüz var ama içerisinde faces klasörü yoksa bu klasörü de siz oluşturmalısınız.

5) Football Manager 2016’e giriş yapın ve Tercihler sekmesine tıklayın.

6) Tercihler bölümünden Arayüz sekmesine gidin.

7) Sayfanın yüklenme süresini azaltmak için ön belleği kullanın kısmındaki tiki kaldırın.

8) Arayüz sekmesindeki görünüm bölümünden “Geçici Dosyaları Temizle” butonuna basın.

11) FMSite yüz yaması oyunuza dahil edilmiştir. Güle güle kullanın

 Not: Bu konuda çok fazla soru geldiği için Logo Paketi kayıtlı oyunda da kullanılabilir olduğunu belirtelim.

Kaynak: Fmscout