Her Football Manager oyunucusunun gönlünde ayrı bir yer edinen genç yıldızlar bazen maliyetleri dolayısıyla uzaktan izlediğimiz oyunculara arasına adını yazdırıyor. Uzaktan izlediğimiz genç yıldızların yanında takımımıza uygun fiyatla katabileceğimiz wonderkidlerde de bulunuyor. İşte bu yazımızda bu ucuz wonderkidleri mercek altına alıyoruz.

FM’de hangi takımı çalıştırırsak çalıştıralım takımın mali durumunu çok yıpratmadan, ucuz futbolculara yönelip, maksimum verim almaya çalışırız. Wonderkidleri de ucuza kapatıp, verim alır, yetiştirirsek oyun tadından yenmez. Şimdi ucuza kapatabilecek ve verim düzeyi maksimum olabilecek wonderkidlere bir bakalım.

Bazı futbolcuları ilk transfer döneminde alamazsınız çünkü mevcut takımlarına da yeni transfer olmuş yada sözleşme yenilemiş olabiliyorlar. Bundan dolayı ilk transfer döneminde bazılarını almanız problem olabiliyor.

FM 2019 Türk Wonderkidler İçin Tıklayınız

FM 2019 Wonderkid Forvetler İçin Tıklayınız

FM 2019 Kiralayabileceğiniz Wonderkidler İçin Tıklayınız

Her sayfada 5 oyuncu gösterecek şekilde sıralama yaptık görsellerin performans sorunu vermemesi için diğer sayfalara göz atmayı unutmayın.

1- Brenner

Profili / Potansiyeli / Maliyeti

18 yaşında, Sao Paulo’da oynuyor. Yapı olarak; Mertens, Agüero, Neymar gibi futbolcuları andırıyor. Kısa, zeki ve iyi bir bitiriciliği olan forvet. Kanatlara kolay deplase olabilir, savunma arkasında kolay kendini unutturabilir. Birebir adam geçecek kadar yetenekli, topsuz alanı 14 olacak kadar da zeki bir forvet. İlerde Avrupa’nın iyi takımlarında ve Brezilya Milli Takımında ismini duyabiliriz. Maliyet olarak ise, oyundaki değeri 215 K gözükse de 2.5 M €’dan aşağıya zor alınır. Yalnız potansiyel/maliyet orantısına bakılırsa oldukça ucuz bir transfer olur.

2- Thiago Almada

Profili / Potansiyeli / Maliyeti

17 yaşında, Velez Sarsfield’da oynuyor. Yapı olarak; Jose Sosa’yı andırıyor. Forvet arkasında oynuyor. Teknik ve pas özellikleri iyi seviyede. Zihinsel olarak, daha agresif, çalışkan olsa muazzam bir futbolcu profilinde olabilirdi. Fiziksel olarak biraz zayıf. 1.71 boyun dezavantajını yaşıyor. Yine de oldukça zeki, teknik, pasör ve duran toplardaki etkinliği onu oldukça gelecek vaat eden bir 10 numara yapıyor. İlerde Thiago’yu da Avrupa’da iyi takımlarda ve Arjantin Milli Takımında görebiliriz. Maliyeti, 1.8 M €’yu bulabilir.

3- Maxence Caqueret

Profili / Potansiyeli / Maliyeti

18 yaşında, Lyon’da oynuyor. İki yönlü orta saha görevinde çok net başarılı olur. Yapı olarak; Biglia’yı andırıyor. Çünkü hem onun kadar teknik, hem de kesici olabilir. Orta sahada dinamo gibi kullanılabilir. Fiziksel özellikleri geliştirilmeli. Lyon’da oynaması nedeniyle, sadece üst düzey takımlar transfer edebilir diye düşünüyorum. Lyon’dan daha düşük kalibredeki bir takıma gideceğini düşünmüyorum. Maliyeti, 5.5 M €’yu bulabilir.

4- Lincoln

Profili / Potansiyeli / Maliyeti

17 yaşında, Flamengo’da oynuyor. Forvet mevkisinde oynuyor. Yapı olarak; Elmander gibi, çalışkan, presci, sırtı dönük orta sahasına top çıkarabilen aynı zamanda iyi de bitirici olabilen bir yapıda. Teknik, pas, özel yeteneği oldukça iyi seviyede. Kararlılığının 18 olması antrenmanlarda üst düzey gelişim gösterebileceğini gösteriyor. Fiziksel olarak da hızlı, çevik ve dayanıklı gözüküyor. Transfer edilirse çok üst düzey verim alınabilir. Modern futbolda Firmino gibi de düşünebilirsiniz. Hücumun her yerinde net oynayabilir. Maliyeti, 4.3 M €’yu bulabilir.

5- Antonio Marin

Profili / Potansiyeli / Maliyeti

17 yaşında, Hırvatların futbolcu fabrikası olan Dinamo’da forma giyiyor. Tarz olarak; Sterling, Douglas Costa, Leroy Sane tarzı bir kanat. Driplingi ve özel yeteneği üst seviyede. İki kanatta da rahatlıkla oynayabiliyor. İki ayağını da kullanabiliyor. Fiziği iyi seviyede. Tekniği ve vizyonu da oyun kurucu kanatta olabilir. Orta açması biraz kötü. Buna antrenmanlarda özen göstermesi gerek. İlerde Avrupa’nın önemli kulüplerinde ismini duyabiliriz. Maliyeti, 1.5 M € bulabilir.
Diğer Sayfaya Geçmek İçin Aşağıdaki Sayfa Yönlendirmelerini Kullanabilirsiniz veya Buraya Tıklayarak 2.Sayfaya Geçebilirsiniz.