Football Manager 2019’un klasik arayüzünden sıkılanlar veya beğenmeyenler için tema paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İşte Football Manager serisinin beğenilen temalarından olan OPZ Elite temasının FM 2019 için hazırlanmış versiyonu ve detaylar.

Madem transfer sezonu açıldı, takımların kendini yenilemesini bekliyoruz, neden bunu Football Manager 2019 için de yapmayalım dedik ve yeni temalarla oyunumuz bir tazelemeye, güzelleştirmeye karar verdik. Bunu yapmanın en güzel yolu da tabi ki temalar. Tema deyince akla ilk gelen de Fmscout ailesinin çalışmaları oluyor.

Bugün bir kaç tane temayı deneyip birinde karar kılacağız. İlk yazımı benim favori temalarımdan biri olan OPZ Elite temasına ayıracağım. OPZ Elite temasının favori temalarımdan biri olmasının en önemli sebebi özellikle arka plan resimlerini ve opaklık ayarlarını ayarlayabiliyor olmanızdır.

Temayı kurduğunuzda ekranın sağ üst köşesinde bir monitör görseli var.Ona tıkladığınızda karşınıza çıkan ekrandan arka planda olmasını istediğiniz resmi seçebilirsiniz. Yine aynı ekranda alt tarafta 10-20 gibi bir sayı göreceksiniz. Oraya tıkladıkça bu sayının arttığını göreceksiniz. Bu sayı opaklık seviyesini göstermektedir. (Alttaki görsellerden son görsel)

NOT : Tüm tema kurulumları  kayıtlı oyunda da geçerlidir. Yeni kariyer açmanıza gerek yoktur. Temalar hem orijinal oyunlarda hem malum oyunlarda kullanılabilir.

*Temanın yeni versiyonları çıktıkça yazımız güncellenecektir.

FM 2019 için çıkan tüm TEMA’lara buradan ulaşabilirsiniz

FM 2019 OPZ Elite Temasının Kurulumu

1- Öncelikle indirmiş olduğunuz rar dosyasını klasöre çıkarınız.

2- [FM19] Neub Skin v1.0 isimde çıkarmış olduğunuz klasörü C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2019\skins içerisine kopyalayın. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2019\skins)

Bu adım çok önemli ekran görüntüsündeki gibi olmalı daha fazla iç içe klasör kesinlikle olmamalı.

3- Sports Interactive\Football Manager 2019 klasörü içerisinde skin klasörü yoksa bu klasörü siz oluşturun.

4- Football Manager 2019′e giriş yapın ve Tercihler sekmesine tıklayın.

5- Tercihler bölümünden Genel Bakış veya Arayüz kısmına gidin.

6- Sayfanın yüklenme süresini azaltmak için ön belleği kullanın kısmındaki tiki kaldırın.

7- Arayüz veya Genel Bakış sekmesindeki Görünüm bölümünden yüklediğiniz temayı seçin.8- Alt kısımda yer alan “Onayla” seçeneğini kullandıktan sonra seçmiş olduğunuz temanın oyuna dahil olduğunu göreceksiniz.

9- Eğer yüklemiş olduğunuz tema oyuna dahil edilemezse ”Geçici Dosyaları Temizle” butonuna basın.

Önemli Not : Tema 1920 x 1080 piksel çözünürlük için hazırlanmıştır. Eğer daha düşük bir ekran çözünürlüğüne sahipseniz %95 zoom’da temayı kullanın. Eğer %95 zoomda temada bazı menüler ve ekranlar istediğiniz gibi çıkmıyorsa, çözünürlük üzerinden ayarları yapmayı unutmayın.

FM 2019 OPZ Elite Teması Ekran Görüntüleri

 FM 2019 OPZ Elite 19 Temasını İndirmek İçin Tıklayın