Football Manager serinin en büyük eksikliklerinden bir tanesi hiç süphesiz oyuna ilk giriş yaptığımızda karşımıza çıkan takım logolarının olmaması. Sigames’in lisans konusunda anlaşma yaptığı takım ve oyuncular hariç Football Manager 2019’da logo ve oyuncu profil fotoğrafları yer almaması görsellik açısında büyük eksiklik fakat her sene olduğu gibi bu sene de bu sorunu yamalarla çözmeye devam ediyoruz. İşte Football Manager serisinin olmazsa olmazı olarak değerlendirdiğimiz logo yamalarından Fmscout ekibinin hazırladığı FM 2019 Steel Logo paketinin kurulum detayları.

Logo paketinin kurulum detaylarına geçmeden önce özellikle sosyal medya hesaplarımızdan gelen sorulara cevap verelim.

1)“Football Manager 2019’un full sürümünde/ beta sürümünde logolar neden yok?”

Football Manager 2019’da sadece Sport Interactive’in lisans ödemesi yapmış olduğu/ ünlü oyuncuların profil fotoğrafları ve bazı takımların logoları oyunda yer alıyor. Diğer takımların logolarını oyunda görmek için kesinlikle logo paketi yüklemeniz gerekiyor.

2) FM 2017 ve FM 2018 için indirdiğim logo paketlerini FM 2019’da kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. FM 2017 ve FM 2018 için indirmiş olduğunuz logo paketlerini aşağıda kurulum detaylarını paylaşmış olduğumuz klasöre kopyaladığınızda logo paketiniz FM 2019’da çalışacaktır.

Logo Paketinde;

Kulüp: 40,135 logo
Turnıvalar: 4,014 logo
Ülkeler / Uluslar: 247 logo
Konfederasyonlar: 7 logo
Klasik: 23 logo
Ülke Bayraklar: 237 logo

logo bulunuyor.

FM 2019 Metalik Logo Paketi İçin Tıklayınız

FM 2019 Standart Logo Paketi İçin Tıklayınız

FM 2019 Footbe Logo Paketi İçin Tıklayınız

Football Manager serisi için başarılı gördüğümüz Steel Logo paketi yaklaşık 5.86 GB büyüklüğünde. Football Manager 2019’da yer alan neredeyse tüm takımların logolarının yer aldığı Steel logo paketi adından da anlaşılacağı gibi çelik görünümlü bir logo paketi.

Football Manager 2019 Steel Logo Paketi Kurulum

1) Öncelikle indirmiş olduğunuz rar dosyasını klasöre çıkarınız.

2) Daha önce herhangi bir logo yaması indirip FM 2019’da kullanıyorsanız logo yamalarının çakışmaması için birini tercih etmelisiniz. Bu yüzden daha önce C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2019\graphics\logos klasörü içerisine attığınız diğer yüz yamasını silmenizi öneriyoruz. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2019\graphics\logos)

3) İndirmiş olduğunuz logo paketininin klasörünü C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2019\graphics\logos içerisine kopyalayınız. (Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2019\graphics\logos)

4) Sports Interactive\Football Manager 2019 klasörü içerisinde graphics klasörü yoksa siz oluşturun. Graphics klasörünüz var ama içerisinde logos klasörü yoksa bu klasörü de siz oluşturmalısınız.

5) Football Manager 2019’a giriş yapın ve Tercihler sekmesine tıklayın.

6) Tercihler bölümünden Arayüz sekmesine gidin.

7) Arayüz sayfasında “Sayfaların yüklenme süresini azaltmak için ön belleği kullanın” yanındaki tiki kaldırın ve “Tercihlerde yapılan değişiklikleri onayladıktan sonra temayı yenile” kısımlarının yanındaki tiki işaretleyin.

8) Arayüz sekmesindeki görünüm bölümünden “Geçici Dosyaları Temizle” butonuna basın.

6) Alt kısımda yer alan “Onayla” seçeneğini kullanın. Temanın yenilenmesi de çok önemli.

11) FM 2019 Steel Logo yaması oyunuza dahil edilmiştir. Güle güle kullanın

Not: Bu konuda çok fazla soru geldiği için Logo Paketi kayıtlı oyunda da kullanılabilir olduğunu belirtelim. Ayrıca orijinal oyunlarda da malum oyunlarda da logo paketi yukarıdaki kurulum adımları izlenerek kurulabilir.

Logo paketini indirmek için tıklayınız