Brescia kariyerimizin 2.bölümüne devam ediyoruz. İlk bölümde kısaca takımı sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise hazırlık maçları ve ilk sezonumuz hakkında size özet bilgiler sunacağız. İlk sezonumuzda istediğimiz başarıya şampiyon olarak ulaştık fakat bunu kolay gibi görünse de zor bir şekilde elde ettik. Rakibimiz olan Palermo, Pescara, Benevento bizleri son ana kadar takip edip zorladı diyebiliriz.

Gelelim 1.sezonumuzdan aldığımız skorlar,puan durumu ve gol krallığı ile ilgili bilgi vermeye. Bu arada derbilerde aldığımız skorlara da göz atacağız tabi.

Sezonun hazırlık maçlarında gayet uyumlu bir görüntü çizdik maçlarımızı da başarılı sonuçlarla bitirdik diyebiliriz. Fikstürümüzün açıklanması ile ilk maçımızın zorlu Benevento deplasmanı olduğunu görüyoruz. Zor maç olacak ama hedef 3 puan. Evet ligin ilk maçları her zaman zordur biz de bu zor deplasmandan zorda olsa 4-3 lük skorla dönmeyi başarıyoruz. Önümüzde yakın zamanda oynayacağımız Pescara maçı var. Onu da sürpriz bir galibiyetle 5-0 geçiyoruz. Bu maç ligteki gidişatımız içinde bize muazzam fayda ve öz güven sağladı diyebiliriz. Bu maçta norveçli oyuncularımız yıldızlaştı Pedersen Hat-trick yaparken Lundemo da güzel bir gol ile galibiyetimizde büyük katkı sağladılar. Sezonun ilk yarısında tek mağlubiyetimizi Palermo deplasmanında 2-1 lik skorla alıyoruz.

Sezonun ikinci yarısına da iyi başlıyoruz fakat daha sonradan aldığımız seri beraberlik serisi rakiplerimizle olan puan farkını eritiyor. 2.yarıda kupada Lazio karşısında aldığımız 4-1 lik skor İtalya’da geniş yankı uyandırıyor. Daha sonraki maçlarımızda daha dengeli bir periyod geçiriyoruz ve sezonu en yakın rakibimizin 12 puan önünde şampiyon olarak tamamlamayı başarıyoruz.

Bunun yanı sıra oyuncularımız ödüller kazanıyor, başta Marcus Pedersen gol krallığını kazanıyor. 32 maç 20 gol ile.

Tonali ligin en iyi genç oyuncusu seçiliyor. Ndoj da ikinci oluyor. İkinci serie A da oynacak olmamızdan yönetim ve taraftarlar şimiden heyecanlılar. Yalnız bizi bekleyen en büyük problem düşük bütçemiz. Bunun da bir şekilde çaresini bulmaya çalışacağız, bazı oyuncularımız aramızdan ayrılmak zorunda kalacaklar.