Football Manager 2019’un raflarda yerini alması sonrasında  klasik yazılarından biri haline gelen 5 yıldızlı antrenörler için yine kolları sıvadık. Oyuna sahip olan FM’e gönül veren herkes; wonderkid,  beleş oyuncu avına çıkmışken biz önceliğimizi yola birlikte çıkacağımız ekibi oluşturmaya verdik. İşte FM 2019 En İyi kondisyonerler ve detayları.

Antrenör ekibi, bu sene önceki versiyonlara göre çok daha önemli hale geldi. FM 19 ile birlikte antrenman sistemindeki yenilikleri ve değişimi bir başka yazımızdai nceleyeceğiz. Şu an önceliğimiz antrenörler…

Football Manager’da ekibinize katacağınız antrenörlerin ne kadar kaliteli olduğu yıldızlarla ölçülüyor. Biz de sizin için oyundaki en iyi hocaları araştırdık ancak hemen söyleyelim bizim 5 yıldızlı dediğimiz bir antrenör, eğer altyapı tesisleriniz, antrenman tesisleriniz yeterli kalitede değilse 5 yıldız performansı gösteremeyebilir.

Biz size hazır bir liste vereceğiz ancak yönettiğiniz kulübe göre çalışacak hocalar farklılık arz edebilir. Bu sebeple bir antrenörün ne kadar iyi olduğunu nasıl anlayabilirim diye siz sormadan biz söyleyelim.  Antrenörlerde uzmanlıkları haricinde dikkat edeceğiniz üç özellik var: motivasyon, kararlılık, disiplin seviyesi. Bu özelliklerin toplamının 45 ve üstünde olması tercih sebebi olmalıdır. Antrenörün uzmanlık alanındaki puanı da minimum 19 olmalı.

5 Yıldızlı Asistan Menajerler İçin Tıklayınız

5 Yıldızlı Altyapı Sorumluları İçin Tıklayınız

Bu hızlı ve hap bilgiyi verdikten sonra ilk yazımızın konusu olan Kondisyon Antrenörlerine dönelim.

Oyuna yaz döneminde başladığımız için ekibe öncelikle katılması gereken antrenör kondisyon antrenörü. Yoğun geçecek yükleme döneminde iyi bir hocayla çalışmanız ileride karşılaşabileceğiniz olası sakatlıkların, performans düşüklüklerinin de önüne geçecektir.

Not: Dünyanın sayılı kulüplerinde çalışan kondisyon antrenörlerine mümkün mertebe burada yer vermiyoruz. Dolayısıyla listemizde bu hocalar niye yok demeyin lütfen ( yoksa biz de biliyoruz Real Madrid’den Simone Folletti, Juventus’tan Andrea Pertusio, ya da Manchester City’den Lorenzo Buenaventura’yı tepeye yazmayı 🙂 )

Bu versiyonda en göz alıcı Kondisyon Antrenörü olarak karşımızı Eduardo Silva çıkıyor.

Her sayfada 3 hoca gösterecek şekilde sıralama yaptık görsellerin performans sorunu vermemesi için diğer sayfalara göz atmayı unutmayın.

1) Eduardo Silva

Brezilya’dan çıkan o top canbazları nasıl çıkıyorsunuz sanıyorsunuz ? Cevheri ortaya çıkaran, onları parlatan hocalar sayesinde tabi ki. Brezilya’dan çıkan en iyi kondisyonerlerden  biri Eduardo Hoca ve üstelik oyun başında her hangi bir takımda da çalışmıyor.

2) Roger Spry

Oyun başında herhangi bir kulüp çalıştırmayan bir başka başarılı kondisyoner antrenörü de Avusturya’dan Roger Sprey.

3) Antonio Mello

Yine bir Brezilyalı ve bakın şu şansa ki o da takım çalıştırmıyor. 71 yaşındaki yaşlı kurt Antonio Mello’yu çalışmaya ikna edebilirseniz, hiç durmayın.


Diğer Sayfaya Geçmek İçin Aşağıdaki Sayfa Yönlendirmelerini Kullanabilirsiniz veya Buraya Tıklayarak 2.Sayfaya Geçebilirsiniz.