fm2014-kasimpasa-taner-peker2Merakla beklediğimiz Football Manager serisinin yeni oyunu Fm 2014 geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. 31 Ekim’de full sürümü çıkan oyun birçok okurumuz için uykusuz gecelerin başlangıcı oldu:) Football Manager 2014 ile birlikte yayın hayatına aldığımız FMhikayeleri.com sitemizde bundan sonra sizlerden gelen kariyer paylaşımları, oyuncu incelemeleri, takım incelemeleri, data güncellemeleri ve grafik eklentilerini (forma, tema, yüz yamaları vb.) paylaşma kararı aldık. İşte bu yolda bizi yalnız bırakmayan ve sitemizde yayınlanması için bize ilk yazısını gönderen Taner Peker’in FM 2014’te Başarılı Olmak İçin “Sabır” isimli güzel yazısı.

Arkadaşlar bildiğimiz gibi Football Manager 2014 geçtiğimiz günlerde yeni güncellemelerini aldı ve ilk sürümden bu yana çok FM 2014’te çok değişiklik oldu. Oyun hataları vb. birçok eksiklik oyundan kalktı. Fakat yeni güncellemelerle birlikte oyundaki zorluk seviyesinden şikayet eden kişi sayısı da arttı. Birçok forumdan ve sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla benim gibi oyunun başında alınan kötü sonuçlar birçok FM meraklısının oyundan soğuması veya sıkılmasına neden oldu.

Oyununun kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen bu süreçte 4 farklı takım aldım ve kariyerime başladım fakat hepsinde kötü sonuçlar aldım ve hepsini kapattım. Kariyerlerimi kapatmanın tek sebebi “Sabır”. Kötü sonuçlar almam ve bunlara karşı “Sabır” gösteremem kariyerlerimin sonu oldu. Oyunda hazırlık maçları çoğu zaman takımın gerçek performansını yansıtmayabiliyor. Ligin ilk 2-3 maçını da gözden çıkarın bence takımın tam olarak oturması için. Maçlarda eksikleri görüp ufak notlar alara açığı kapatın yoksa başarısızlar devam eder.

fm2014-kasimpasa-taner-peker1Tüm bu kötü sonuçlanan kariyerlerimden sonra en son Kasımpaşa Spor’u aldm ve bu kez sabredeceğim diye kendime söz verdim. Ve iyiki de öyle yapmışım. Çünkü zaman geçtikçe taktik oturdu ve oyuna, takıma ve taktiklere alıştım. Oyuncuları daha iyi tanıyıp daha iyi bir kadro yapısına gidebildim. Yani sizde benim yaptığım gibi ilk baştaki başarısız sonuçları görüp kariyerinizi bitirmeyin “sabredin.” Oyunun daha gerçekçi olması adına yapılmış olan bazı geliştirmeler zamanla takımınızın daha iyi sonuçlar almasına ve takımınızın oturmasını sağlıyor. Kasımpaşa Spor ile yapmış olduğum kariyerimde tabiki de kötü sonuçlar bende alıyorum ama en azından takım kendi gücünü gösterebiliyor ve oturmuş durumda.

FM 2014’te başarılı bir kariyer için tek gereken şey biraz “Sabır”…

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere herkese iyi FM’ler…[hana-code-insert name=’FMH_1′ /]

Yazılarını bizlere ulaştırmak isteyen okurlarımız buradan ulaştırabilir. Yada footballmanagerturkey@gmail.com adresine ekran görüntüleri ile birlikte gönderebilir.